पोखरा: दलित बस्तीमा बहुउद्देश्यीय पानी प्रणाली संचालनमा

  • ३० फाल्गुन २०७४, बुधबार १९:२६
  • 1092 Views
Facebook Twitter


  • radionrn
  • श्रीभद्र पौडेल, पोखरा । कास्कीको अन्नपूर्ण गाउँपालिका–५, सल्यान स्थित बुकेचौर खोरथापे गाउँको दलित बस्तीमा बहुउद्देश्यीय पानी प्रणाली परियोजना संचालनमा आएको छ । उक्त पानी प्रणाली संचालनमा आएसँगै उक्त बस्तीमा खानेपानीको सहज आपुर्ति हुने तथा तरकारी खेती गरी स्थानिय दलित समुदाय आर्थिक रुपमा आत्मनिर्भरतर्फ उन्मुख हुने विश्वास गरिएको छ । बुकेचौर खोरथापेका कुल ३३ घर मध्ये २८ घर दलित समुदायका छन ।

    उक्त परियोजना निर्माणका लागि गाउँपालिका, स्थानिय ढिकुरपोखरी सामुदायिक विकास संघ लगायत अन्य संस्थाले सहयोग गरेका हुन । रु.२५ लाखको लगानीमा सो परियोजना सम्पन्न भएको ढिकुरपोखरी सामुदायिक विकास संघका सम्पर्क व्यक्ति पुण्यप्रसाद भण्डारीले जानकारी दिनुभयो । बुकेचौर खोरथापेकी गौमती सुनारले पानी विनाको स्थानियको दैनिकी निकै कष्ठकर बनेको स्मरण गर्दै अव आफुहरु पानीको प्रयोग गरी आर्थिक उपार्जनका बाटाहरुमा अगाडि बढ्ने प्रतिबद्घता जनाउनुभयो ।

    बुधवार सोलारबाट संचालित उक्त बहुउद्देश्यीय पानी प्रणाली परियोजनाको जिल्ला समन्वय समिति कास्कीका प्रमुख बैनबहादुर क्षेत्री, जिल्ला स्थित अन्य सरोकारवाला निकायका प्रतिनिधि लगायत पत्रकार सम्मिलीत टोलीले स्थलगत अवलोकन समेत गरेको छ ।तस्विर पनि छ ।तपाइको बिचार तथा समाचारको लागि यसमा क्लिक गर्नुहोस ।

  • ताजा समाचार

ताजा समाचार

Image

पार्टी इतिहासमै कमजोर बनेके छ : नेता सिंह

नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय कार्यसमितिको बैठक ललितपुरस्थित पार्टी केन्द्रीय कार्यालय सानेपामा जारी छ ।

Image

उर्जा क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्छः मन्त्री पुन

ऊर्जामन्त्री वर्षमान पुनले ऊर्जा क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्ने बताउनु भएको छ । आर्थिक

Image

प्रदेश नम्बर ४ मा आज मन्त्रीपरिषद् विस्तार गर्ने तयारी

प्रदेश नम्बर ४ का मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङले आज मन्त्रीपरिषद् विस्तार गर्ने तयारी गर्नुभएको छ । यसका

Image

राहतको रकम लिन जिल्ला प्रशासन धाउन नपर्ने

जनक बहादुर शाही, हुम्ला । दैबि प्रकोपमा परेका ब्यक्तिहरुलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले राहत स्वरुप बितरण गरीने

Image

नेपाल बार एसोसिएसनको १४ औं राष्ट्रिय सम्मेलन आजदेखि नेपालगञ्जमा

कानुन व्यवसायीको छाता संगठन बार एसोसिएसनको १४ औँ राष्ट्रिय सम्मेलन आज सुरु हुँदैछ । ‘स्वतन्त्र, निष्पक्ष, सक्षम