आर्थिक सम्बृद्धिको प्रारम्भिक जग स्थानीय तह: लक्ष्मण अर्याल

 • २९ फाल्गुन २०७४, मंगलवार १९:१५
 • 442 Views
Facebook Twitter


 • radionrn
 • श्रीभद्र पौडेल, पोखरा । प्रदेश नं. ४ का मुख्य सचिव लक्ष्मण अर्यालले आर्थिक सम्बृद्धिको प्रारम्भिक जग स्थानीय तह भएको बताउनुभएको छ । कास्कीको अन्नपूर्ण गाउँपालिकाको आगामि आ.व २०७५/०७६ को पुर्व योजना तर्जुमा गोष्ठीको मंगलवार उद्घाटन गर्दै मुख्य सचिव अर्यालले सो कुरामा जोड दिनुभएको हो ।

  सचिव अर्यालले सबै स्थानिय तह आर्थिक रुपमा मजबुत भए देश स्वतः सम्बृद्धिको दिशातर्फ उन्मुख हुने दावी गर्दै स्थानिय तहले १० बर्षे विकासको सोच तथा पाँच बर्षे विकासका योजना बनाउनुपर्ने टिष्पणी गर्नुभयो । उहाँले योजनाको बैक निर्माण गरी विकास कायलाई स्थानीय तहले अगाडि बढाउनुपर्ने तर्क पनि गर्नुभयो ।

  कार्यक्रममा बोल्दै गाउँपालिका अध्यक्ष युवराज कुँवरले गाउँपालिकाले २० बर्षेका दीर्घकालिन, पाँच बर्षे मध्यकालिन तथा दुई बर्षे अल्पकालिन योजना निर्माण गरी समग्र गाउँपालिका क्षेत्रको विकास गर्न खोजेको जानकारी गराउनुभयो । उहाँले गाउँपालिकामा सबै वडा जोडने गरी अन्नपूर्ण रिङरोडको अवधारणलाई आगामि दुई वर्ष भित्र पुरा गर्ने प्रतिबद्धता समेत जनाउनुभएको छ ।

  गाउँपालिका अध्यक्ष कुँवरको अध्यक्षतामा संचालित उक्त कार्यक्रमको संचालन गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत शोषकान्त पौडेलले गर्नुभएको थियो । गाउँपालिकाले आगामि आवका लागि रु. ५१ करोड बराबरको बजेटको तयारी गरेको जनाएको छ ।तपाइको बिचार तथा समाचारको लागि यसमा क्लिक गर्नुहोस ।

 • ताजा समाचार

ताजा समाचार

Image

काँग्रेसको प्रमुख सचेतकमा खाँण नियुक्त

काठमाडौं । काँग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा प्रभावशाली नेता बालकृष्ण खाँण नियुुक्त हुनु भएको छ । संसदीय

Image

रोजगारी सृजनाका लागि सरकार गम्भीर छः मन्त्री विष्ट

श्रम तथा रोजगार मन्त्री गोकर्ण बिष्टले रोजगारी सृजनाका लागि आवश्यक नीति बनाउने प्रतिबद्धता ब्यक्त गर्नु भएको छ

Image

पुनर्वास घटनामा परी शहादत प्राप्त शहीद गौतम र गम्भीर घाइते चापागाईँको परिवारलाई राहात प्रदान

हरिश्चन्द्र बाग, रेडियो बेलौरी कञ्चनपुर, ०६ फागुन । गत वर्षको फागुन २६ गते घटेको पुनर्वास घटनामा परी शहादत

Image

लागू औषध तस्करलाई मृत्युदण्ड दिइनुपर्ने पक्षमा ट्रम्प

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले लागू औषध तस्करलाई मृत्युदण्ड दिइनुपर्ने बताएका छन् दुखाइ कम गर्ने

Image

सरकारको काममा प्रगति भइरहेको छ : प्रधानमन्त्री ओली

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सरकारको काममा प्रगति भईरहेको दावी गर्नु भएको छ । दमक–चिसापानी सडकको उचित