सुर्खेतमा कुपोषित बालबालिकाको संख्या बढ्दै

  • २९ फाल्गुन २०७४, मंगलवार १८:४९
  • 286 Views
Facebook Twitter


  • radionrn
  • चाँदनी केसी, सुर्खेत । सुर्खेतमा कुपोषित बालबालिकाको संख्या बढ्दै गइरहहेको एक तथ्यांक सार्वजनिक भएको छ ।  जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालय सुर्खेतका अनुसार जिल्लाभर चालु आर्थिक वर्षको ६ महिनामा मात्रै ३ सय ३० जना नयाँ बालबालिका कुपोषणको चपेटामा परेका छन् ।

    कार्यालयका सुचना अधिकारी वसन्तमान श्रेष्ठले ति मध्ये ३८ बालबालिका अति जोखिममा रहेको जानकारी दिनुभयो । कार्यालयले अहिलेसम्म गरेको कामका बारेमा जानकारी दिन आज आयोजना गरिएको पत्रकार सम्मेलनमा सुचना अधिकारी श्रेष्ठले सबैभन्दा बढी दलित समुदायका बालबालिका कुपोषणमा रहेको जानकारी दिनुभयो ।  उहाँले करिब २ सय बालबालिका दलित समुदायका रहेको जानकारी दिनुभयो । कुपोषणमा परेका सबै बालबालिका २३ महिना भन्दा मुनिका छन् ।

    उहाँका अनुसार गत आर्थिक वर्षमा १ सय ७५ मात्र कुपोषित बालबालिका थिए । यस तथ्याङ्क अनुसार चालु आर्थिक वर्षको ६ महिनाको अवधिमा कुपोषित बालबालिकाको संख्या धेरै हो ।  जिल्लामा बालबालिकाहरुलाई कुपोषणबाट पिडित हुन नदिनका लागि विभिन्न जनचेतना कार्यक्रम, सहयोगका कार्यक्रमहरु गरिएको पनि उहाँले जानकारी दिनुभयो । जिल्लामा हाल पोषणको क्षेत्रमा सुआहारा कार्यक्रम, कृषि तथा खाद्यय सुरक्षा कार्यक्रम संचालन भएको श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो ।तपाइको बिचार तथा समाचारको लागि यसमा क्लिक गर्नुहोस ।

  • ताजा समाचार

ताजा समाचार

Image

काँग्रेसको प्रमुख सचेतकमा खाँण नियुक्त

काठमाडौं । काँग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा प्रभावशाली नेता बालकृष्ण खाँण नियुुक्त हुनु भएको छ । संसदीय

Image

रोजगारी सृजनाका लागि सरकार गम्भीर छः मन्त्री विष्ट

श्रम तथा रोजगार मन्त्री गोकर्ण बिष्टले रोजगारी सृजनाका लागि आवश्यक नीति बनाउने प्रतिबद्धता ब्यक्त गर्नु भएको छ

Image

पुनर्वास घटनामा परी शहादत प्राप्त शहीद गौतम र गम्भीर घाइते चापागाईँको परिवारलाई राहात प्रदान

हरिश्चन्द्र बाग, रेडियो बेलौरी कञ्चनपुर, ०६ फागुन । गत वर्षको फागुन २६ गते घटेको पुनर्वास घटनामा परी शहादत

Image

लागू औषध तस्करलाई मृत्युदण्ड दिइनुपर्ने पक्षमा ट्रम्प

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले लागू औषध तस्करलाई मृत्युदण्ड दिइनुपर्ने बताएका छन् दुखाइ कम गर्ने

Image

सरकारको काममा प्रगति भइरहेको छ : प्रधानमन्त्री ओली

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सरकारको काममा प्रगति भईरहेको दावी गर्नु भएको छ । दमक–चिसापानी सडकको उचित