नयाँ राष्ट्रपति चयनका लागि आज मतदान हुँदै

 • २९ फाल्गुन २०७४, मंगलवार ०९:५४
 • 455 Views
Facebook Twitter


 • radionrn
 • नयाँ राष्ट्रपति चयनका लागि आज मतदान हुँदैछ । मुलुकले संघीयता गणतन्त्रात्मक शासन प्रणाली अपनाएयता तेस्रो राष्ट्रपति चयनका लागि निर्वाचन हुन लागेको हो ।

  राष्ट्रपतिका लागि बाम गठबन्धनबाट विद्यादेवी भण्डारी र कांग्रेसबाट कुमारी लक्ष्मी राईको उम्मेदवारी परेको छ । राष्ट्रपतिमा निर्वा्चित हुनका लागि एमाले र माओवादीसहितको वाम गठबन्धनकै मत पर्याप्तरहेको छ । राष्ट्रिय जनता पार्टी र संघीय समाजवादी फोरमको समेत समर्थन वाम गठबन्धनलाई रहेकाले भण्डारीले सहजै चुनाव जित्ने सम्भावना कायम छ ।

  बिहान १० देखि दिउँसो ३ बजेसम्मका लागि मतदान गर्नेसमय तोकिएको आयोगका प्रवक्ता सहसचिव नवराज ढकालले जानकारी दिनुभयो । प्रतिनिधिसभाका २ सय ७५ र राष्ट्रिय सभाका ५९ गरी संघीय संसद्का ३ सय ३४ र सातवटै प्रदेशसभाका ५ सय ५० सदस्य मतदाता हुने व्यवस्था छ । आयोगले संघीय संसदका ३ सय ३१ र प्रदेशसभाका ५ सय ४९ जनाको अन्तिम नामावली प्रकाशित गरेको छ । जसमा नामावली प्रकाशनपछि मात्रै शपथग्रहण गर्न पाएका राष्ट्रिय सभामा सरकारको सिफारिसमा राष्ट्रपतिबाट मनोनीत ३ सदस्यले मतदान गर्न पाउने छैनन् ।

  संघीय संसद्का सदस्यका लागि हरियो र प्रदेशसभाका सदस्यका लागि रातो मतपत्रकोव्यवस्था गरिएको छ । राप्रपा प्रजातान्त्रिकले राष्ट्रपति निर्वाचनमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार कुमारी लक्ष्मी राईलाई मतदान गर्ने भएको छ । पार्टीको कार्यसम्पादन समितिको बैठकले आज हुने राष्ट्रपति निर्वाचनमा राईलाई समर्थन गर्ने निर्णय गरेको महामन्त्री राजाराम श्रेष्ठले जानकारी दिनुभएको छ ।

  विवेकशील साझा र नयाँ शक्ति पार्टीले राष्ट्रपति निर्वाचनमा भाग नलिने भएका छन् । राष्ट्रपतिका उमेदवारहरु दलीय प्रभावबाट मुक्त रही कार्यसम्पादन गर्ने सम्भावना अत्यन्तै न्यून भएको भन्दै विवेकशील साझाले निर्वाचनमा भाग नलिने निर्णय गरेको हो ।यसैगरी नयाँ शक्तिले प्रत्यक्ष निर्वा्चित राष्ट्रपतीय प्रणालीको पक्षमा रहेको भन्दै चुनावमा भाग नलिने जनाएको छ ।तपाइको बिचार तथा समाचारको लागि यसमा क्लिक गर्नुहोस ।

 • ताजा समाचार

ताजा समाचार

Image

पार्टी इतिहासमै कमजोर बनेके छ : नेता सिंह

नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय कार्यसमितिको बैठक ललितपुरस्थित पार्टी केन्द्रीय कार्यालय सानेपामा जारी छ ।

Image

उर्जा क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्छः मन्त्री पुन

ऊर्जामन्त्री वर्षमान पुनले ऊर्जा क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्ने बताउनु भएको छ । आर्थिक

Image

प्रदेश नम्बर ४ मा आज मन्त्रीपरिषद् विस्तार गर्ने तयारी

प्रदेश नम्बर ४ का मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङले आज मन्त्रीपरिषद् विस्तार गर्ने तयारी गर्नुभएको छ । यसका

Image

राहतको रकम लिन जिल्ला प्रशासन धाउन नपर्ने

जनक बहादुर शाही, हुम्ला । दैबि प्रकोपमा परेका ब्यक्तिहरुलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले राहत स्वरुप बितरण गरीने

Image

नेपाल बार एसोसिएसनको १४ औं राष्ट्रिय सम्मेलन आजदेखि नेपालगञ्जमा

कानुन व्यवसायीको छाता संगठन बार एसोसिएसनको १४ औँ राष्ट्रिय सम्मेलन आज सुरु हुँदैछ । ‘स्वतन्त्र, निष्पक्ष, सक्षम