वाम गठबन्धनको सरकारलाई मधेस केन्द्रित दलको समर्थन, राष्ट्रपतिमा भण्डारीलाई मतदान गर्ने

 • २६ फाल्गुन २०७४, शनिबार २०:०९
 • 702 Views
Facebook Twitter


 • radionrn
 • काठमाडौं । कुनै वेला पानी बाराबारको अवस्थामा रहेका नेकपा एमाले र मधेस केन्द्रित दलबीचको सम्बन्ध अहिले सुध्रीएको छ । मधेस केन्द्रित दलहरुले उठाउँदै आएको संविधान संशोधनको मुद्दामा वाम गठबन्धन लचिलो भए सँगै संघीय समाजवादी फोरम नेपाल र राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल नयाँ सरकारमा सहभागी हुने तयारीमा छन् । सरकारमा सहभागी हुने विषयमा फोरमसँग सहमति भैसकेको छ भने राजपासँग वार्ता जारी नै रहेको छ । दुई नम्बर प्रदेशमा वाम गठबन्धनले सहयोग गरेको र संविधान संशोधनमा सरकार सकारात्मक देखिएकाले राजपाले समर्थन गर्न लागेको हो । राजपा नेता केशव झाले संविधन संशोधन गर्ने सर्तमा आफूहरुले सहयोग गर्न लागेको जानकारी दिनु भयो ।

  एमाले र माओवादी केन्द्रको वाम सरकारमा फोरम र राजपा सहभागी हुनेभएपछि संसदमा भोलि प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विश्वासको मत लिने कार्यक्रम र फागुन २९ मा हुने राष्ट्रिपतिको निर्वाचन औपचारीकतामा मात्र सीमित हुने भएको छ । दुई तिहाइको सरकार गठनको प्रयासमा रहेका प्रधानमन्त्री ओलीले मधेस केन्द्रित दलका नेताहरुसँग औपचारीक र अनौपचारिक रुपमा पटक पटक वार्ता गर्नु भएको छ । मन्त्रालय बाडँफाँटमा फोरमसँग कुरा मिले पनि राजपासँग भने सम्बाद जारी नै छ । सत्ता साझेदार माओवादी केन्द्रका नेता वर्षमान पुनका अनुसार राष्ट्रपतिको निर्वाचन लगतै फोरमलाई सहभागी गराएर मन्त्रिपरिषद विस्तार हुने छ ।

  प्रधानमन्त्रीले लिने विश्वासको मत र राष्ट्रपति निर्वाचनमा विद्यादेवी भण्डारीलाई सहयोग गरेपछि दलहरुबीच विश्वासको वातावरण बन्ने छ । यो सँगै प्रतिनिधिसभामा प्रतिनिधित्व गर्ने ५ दल मध्ये ४ दल सरकारमा सहभागी हुने पक्का छ । चार दल सहभागी भएपछि दुई तिहाइको सरकार बन्ने छ । दुई तिहाइको सरकार निर्माण भएपछि नेपाली कांग्रेस मात्र प्रतिपक्षमा रहने छ । प्रतिपक्षमा रहेको कांग्रेसले स्थानीय तहदेखिनै शसक्त प्रतिपक्षको भूमिकामा रहने तयारी गरेको छ । कांग्रेस महामन्त्री शशांक कोइरालाले सरकारले गरेका राम्रा कामलाई समर्थन गर्ने र नराम्रोलाई खबरदारी गर्ने बताउनु भयो ।

  कुनै उथलपुथल नभए अब बन्ने सरकारले ५ वर्ष निरन्तरता पाउने छ । पाँच वर्षे सरकारले अब संविधान कार्यान्वयन सँगै आर्थिक समृद्धिलाई प्राथमिकतामा राख्नु पर्ने छ ।तपाइको बिचार तथा समाचारको लागि यसमा क्लिक गर्नुहोस ।

 • ताजा समाचार

ताजा समाचार

Image

काँग्रेसको प्रमुख सचेतकमा खाँण नियुक्त

काठमाडौं । काँग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा प्रभावशाली नेता बालकृष्ण खाँण नियुुक्त हुनु भएको छ । संसदीय

Image

रोजगारी सृजनाका लागि सरकार गम्भीर छः मन्त्री विष्ट

श्रम तथा रोजगार मन्त्री गोकर्ण बिष्टले रोजगारी सृजनाका लागि आवश्यक नीति बनाउने प्रतिबद्धता ब्यक्त गर्नु भएको छ

Image

पुनर्वास घटनामा परी शहादत प्राप्त शहीद गौतम र गम्भीर घाइते चापागाईँको परिवारलाई राहात प्रदान

हरिश्चन्द्र बाग, रेडियो बेलौरी कञ्चनपुर, ०६ फागुन । गत वर्षको फागुन २६ गते घटेको पुनर्वास घटनामा परी शहादत

Image

लागू औषध तस्करलाई मृत्युदण्ड दिइनुपर्ने पक्षमा ट्रम्प

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले लागू औषध तस्करलाई मृत्युदण्ड दिइनुपर्ने बताएका छन् दुखाइ कम गर्ने

Image

सरकारको काममा प्रगति भइरहेको छ : प्रधानमन्त्री ओली

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सरकारको काममा प्रगति भईरहेको दावी गर्नु भएको छ । दमक–चिसापानी सडकको उचित