ऋषि धमलालाई मधेशबाट उम्मेद्धवार बनाउनेबारे खुमबहादुरले बैठकमै यस्तो भनेपछि….

  • ११ कार्तिक २०७४, शनिबार १५:३३
  • 76388 Views


काठमाडौं । रिपोर्टर्स क्लब नेपालका सभापति ऋषि धमलालाई कांग्रेस, राजपा नेपाल र संघीय समाजवादी फोरम नेपालले संयुक्त उम्मेद्धवारको रुपमा २ नम्बर प्रदेशको जुनसुकै जिल्लाबाट उठेपनि टिकट दिने तयारी गरेका छन् ।
धमला मधेशबाट चुनाव उठ्ने हल्लासँगै अहिले विभिन्न मिडियामा उनको बारेमा चर्चा हुन थालेको छ। राजपा नेपालले त पत्रकार धमलालाई रौतहटको क्षेत्र नम्बर ४ बाट उम्मेद्धवार बनाउनेबारे सहमति नै गरेको खुलासा महासचिव केशब झाले गरेका थिए ।

झाले एक सार्वजनिक कार्यक्रममै पत्रकार धमलाजस्तो चर्चित फेसलाई आफ्नो पार्टीबाट उम्मेद्धवार बनाउन पाईए गर्वको विषय हुने समेत तर्क गरेका थिए । उनले भनेका थिए,‘ऋषिजीजस्तो चर्चित फेसलाई मधेशी जनता र सिंगो मधेशले नै स्वागत गर्छ, उहाँलाई सर्वसम्मतीले साझा उम्मेद्धवार बनाउने तयारी भैरहेको छ, हाम्रो पार्टीले त धमलाजीलाई फोन गरेर नै गो अ हेड भनिसकेको छ।’

यता नेपाली कांग्रेसको संसदीय बोर्डमा समेत पत्रकार धमलालाई चुनाव उठाउनेबारे छलफल प्रारम्भ गरिसकेको सदस्य डा. प्रकाशशरण महतले जानकारी गराएका थिए । उनका अनुसार धमलालाई आफूहरुले रौतहटमै पहल गर्न आग्रह गरेको जनाएका थिए । उनले थपे,‘संसदीय बोर्डको बैठकमा यसबारेमा कुरा उठेको छ, ऋषिजी जतिको चर्चित व्यक्तित्व, लोकतान्त्रिक आन्दोलनमा जहिल्यैपनि अग्रपँक्तिमा रहेर काम गर्नुभएको छ, उहाँलाई टिकट दिए राम्रो हुन्छ भनेर आवाज उठेको छ।’

हुन त बोर्डको बैठकमा नेता खुमबहादुर खड्काले यसबारेमा पत्रकार ऋषि धमलालाई नै सोध्नुपर्छ भनेर आवाज उठाएका थिए । उनको भनाई उद्धृत गर्दै एक नेताले भने,‘हामीले त ऋषिजीलाई चुनाव उठाउनुपर्छ भनेर भन्यौं, तर उहाँलाई सोध्नुपर्यो नि, यसबारेमा उहाँको धारणा के छ, उठ्ने हो कि होईन।’ खड्काले त पत्रकार धमलालाई धादिङबाटै टिकट दिएपनि चुनाव जित्ने भन्दै नेताहरुको ध्यानाकार्षण समेत गरेका थिए ।

यता राजपा नेपालका अध्यक्ष मण्डलका सदस्य राजेन्द्र महतोले त पत्रकार धमलालाई चुनाव लड्न आए रौतहटमा मात्रै नभएर सर्लाहीमा पनि वेलकम छ भनेको खुलासा भएको छ । पत्रकार धमलालाई फोनमा नेता महतोले समेत राजपा, फोरम र कांग्रेसको लोकतान्त्रिक गठबन्धनबाट चुनाव लड्न आग्रह गरेका थिए । मधेशको जुनसुकै जिल्लाबाट चुनाव लड्न चाहेपनि सहयोग गर्ने वचन दिएका हुन् ।

त्यस्तै संघीय समाजवादी फोरम नेपालले त झनै सुरुमै उनलाई यसबारेमा प्रस्ताव गरिसकेको छ । पार्टी केन्द्रिय अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले धमला आफ्नो पार्टीबाट चुनाव लड्न आए ‘रातो कार्पेट’ नै विछ्याउन तयार रहेको बताएका थिए ।
पत्रकार धमला नेपाली कांग्रेस धादिङबाट समानुपातिकबाट सिफारिश भएका हुन् । उनको नाम पहिलो नम्बरमा थियो । तर उनले समानुपातिकमा नबस्ने भन्दै उक्त प्रस्ताव अस्विकार गरेका थिए ।

  • ताजा समाचार

ताजा समाचार

Image

पौडेल,नेपाल र पोखरेललाई कार्यवाहक प्रमुखको जिम्मेवारी

प्रधानमन्त्री तथा नेकपाका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले तीन नेतालाई फरक–फरक मोर्चाको कार्यवाहक प्रमुखको

Image

संविधान संशोधनको विषयलाई पहिलो प्राथमिकतामा राख्ने राष्ट्यि जनता पार्टीको निर्णय

राष्ट्रिय जनता पार्टी, नेपालले सरकारमा जाने विषयलाई प्राथमिकता नदिने स्पष्ट पारेको छ राष्ट्रिय जनता पार्टी,

Image

कांग्रेस जिल्ला सभापतिहरुको राष्ट्रिय भेला हेटौंडामा शुरु

हेटौंडा । नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सभापतिहरुको चौथो राष्ट्रिय भेला आजदेखि हेटौंडामा शुरु भएको छ । तीन दिन चल्ने

Image

सर्वाधिक राशिको एनआरएन कपको उपाधी नेपाल स्पोर्ट्स क्लब राकलाई

राम प्रसाद ढुङ्गेल ,युएई नेपाली स्पोर्ट्स क्लब रास अल खेमाले युएईको नेपाली समुदायमा हालसम्मकै  सर्वाधिक

Image

अब काँग्रेसमा सक्षम नेतृत्व ल्याउनुपर्छ : सुजाता कोइराला

नेपाली काँग्रेस नेत्री सुजाता कोइरालाले महासमिति बैठक बोलाएर काँग्रेस तत्काल महाधिवेशनमा जानुपर्ने