ऋषि धमलालाई मधेशबाट उम्मेद्धवार बनाउनेबारे खुमबहादुरले बैठकमै यस्तो भनेपछि….

 • ११ कार्तिक २०७४, शनिबार १५:३३
 • 75244 Views
Facebook Twitter


 • काठमाडौं । रिपोर्टर्स क्लब नेपालका सभापति ऋषि धमलालाई कांग्रेस, राजपा नेपाल र संघीय समाजवादी फोरम नेपालले संयुक्त उम्मेद्धवारको रुपमा २ नम्बर प्रदेशको जुनसुकै जिल्लाबाट उठेपनि टिकट दिने तयारी गरेका छन् ।
  धमला मधेशबाट चुनाव उठ्ने हल्लासँगै अहिले विभिन्न मिडियामा उनको बारेमा चर्चा हुन थालेको छ। राजपा नेपालले त पत्रकार धमलालाई रौतहटको क्षेत्र नम्बर ४ बाट उम्मेद्धवार बनाउनेबारे सहमति नै गरेको खुलासा महासचिव केशब झाले गरेका थिए ।

  झाले एक सार्वजनिक कार्यक्रममै पत्रकार धमलाजस्तो चर्चित फेसलाई आफ्नो पार्टीबाट उम्मेद्धवार बनाउन पाईए गर्वको विषय हुने समेत तर्क गरेका थिए । उनले भनेका थिए,‘ऋषिजीजस्तो चर्चित फेसलाई मधेशी जनता र सिंगो मधेशले नै स्वागत गर्छ, उहाँलाई सर्वसम्मतीले साझा उम्मेद्धवार बनाउने तयारी भैरहेको छ, हाम्रो पार्टीले त धमलाजीलाई फोन गरेर नै गो अ हेड भनिसकेको छ।’

  यता नेपाली कांग्रेसको संसदीय बोर्डमा समेत पत्रकार धमलालाई चुनाव उठाउनेबारे छलफल प्रारम्भ गरिसकेको सदस्य डा. प्रकाशशरण महतले जानकारी गराएका थिए । उनका अनुसार धमलालाई आफूहरुले रौतहटमै पहल गर्न आग्रह गरेको जनाएका थिए । उनले थपे,‘संसदीय बोर्डको बैठकमा यसबारेमा कुरा उठेको छ, ऋषिजी जतिको चर्चित व्यक्तित्व, लोकतान्त्रिक आन्दोलनमा जहिल्यैपनि अग्रपँक्तिमा रहेर काम गर्नुभएको छ, उहाँलाई टिकट दिए राम्रो हुन्छ भनेर आवाज उठेको छ।’

  हुन त बोर्डको बैठकमा नेता खुमबहादुर खड्काले यसबारेमा पत्रकार ऋषि धमलालाई नै सोध्नुपर्छ भनेर आवाज उठाएका थिए । उनको भनाई उद्धृत गर्दै एक नेताले भने,‘हामीले त ऋषिजीलाई चुनाव उठाउनुपर्छ भनेर भन्यौं, तर उहाँलाई सोध्नुपर्यो नि, यसबारेमा उहाँको धारणा के छ, उठ्ने हो कि होईन।’ खड्काले त पत्रकार धमलालाई धादिङबाटै टिकट दिएपनि चुनाव जित्ने भन्दै नेताहरुको ध्यानाकार्षण समेत गरेका थिए ।

  यता राजपा नेपालका अध्यक्ष मण्डलका सदस्य राजेन्द्र महतोले त पत्रकार धमलालाई चुनाव लड्न आए रौतहटमा मात्रै नभएर सर्लाहीमा पनि वेलकम छ भनेको खुलासा भएको छ । पत्रकार धमलालाई फोनमा नेता महतोले समेत राजपा, फोरम र कांग्रेसको लोकतान्त्रिक गठबन्धनबाट चुनाव लड्न आग्रह गरेका थिए । मधेशको जुनसुकै जिल्लाबाट चुनाव लड्न चाहेपनि सहयोग गर्ने वचन दिएका हुन् ।

  त्यस्तै संघीय समाजवादी फोरम नेपालले त झनै सुरुमै उनलाई यसबारेमा प्रस्ताव गरिसकेको छ । पार्टी केन्द्रिय अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले धमला आफ्नो पार्टीबाट चुनाव लड्न आए ‘रातो कार्पेट’ नै विछ्याउन तयार रहेको बताएका थिए ।
  पत्रकार धमला नेपाली कांग्रेस धादिङबाट समानुपातिकबाट सिफारिश भएका हुन् । उनको नाम पहिलो नम्बरमा थियो । तर उनले समानुपातिकमा नबस्ने भन्दै उक्त प्रस्ताव अस्विकार गरेका थिए ।तपाइको बिचार तथा समाचारको लागि यसमा क्लिक गर्नुहोस ।

 • ताजा समाचार

ताजा समाचार

Image

काँग्रेसको प्रमुख सचेतकमा खाँण नियुक्त

काठमाडौं । काँग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा प्रभावशाली नेता बालकृष्ण खाँण नियुुक्त हुनु भएको छ । संसदीय

Image

रोजगारी सृजनाका लागि सरकार गम्भीर छः मन्त्री विष्ट

श्रम तथा रोजगार मन्त्री गोकर्ण बिष्टले रोजगारी सृजनाका लागि आवश्यक नीति बनाउने प्रतिबद्धता ब्यक्त गर्नु भएको छ

Image

पुनर्वास घटनामा परी शहादत प्राप्त शहीद गौतम र गम्भीर घाइते चापागाईँको परिवारलाई राहात प्रदान

हरिश्चन्द्र बाग, रेडियो बेलौरी कञ्चनपुर, ०६ फागुन । गत वर्षको फागुन २६ गते घटेको पुनर्वास घटनामा परी शहादत

Image

लागू औषध तस्करलाई मृत्युदण्ड दिइनुपर्ने पक्षमा ट्रम्प

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले लागू औषध तस्करलाई मृत्युदण्ड दिइनुपर्ने बताएका छन् दुखाइ कम गर्ने

Image

सरकारको काममा प्रगति भइरहेको छ : प्रधानमन्त्री ओली

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सरकारको काममा प्रगति भईरहेको दावी गर्नु भएको छ । दमक–चिसापानी सडकको उचित